Brankár Richard Pončák pokračuje v HK Brezno

Brankár Richard Pončák pokračuje aj naďalej v drese HK Brezno.

Odchovanec nášho klubu v minulej sezóne odchytal celkovo 19 zápasov v SHL a aj jeho značnou mierou sme udržali druhú najvyššiu súťaž na Horehroní. Rovnako tak zasiahol do hry v našom béčku. Na mládežníckej úrovni okrem Brezna obliekal aj dresy Banskej Bystrice, Zvolena či Nitry.

„Za to že ostávam v Brezne môže viacero faktorov. V treťom zápase baráže proti Trebišovu som si roztrhol predný krížny väz v kolene. Klub mi celý čas veľmi pomáhal s vecami ohľadom doktorov, aj s vybavením operácie a vecami okolo, za čo som bol vďačný a aj skrz toto zranenie mi pomohli a dajú šancu v ďalšej sezóne. Takisto ja som videl, že do áčka prišiel nový manažér s trénermi a takisto sa rysuje kvalitnejší káder. V neposlednom rade pôsobím aj ako tréner pri mládeží, takže som nad touto ponukou dlho neváhal,“ hovorí Richard Pončák.

Verí, že ročník 2022/23 bude pre Brezno úspešnejší ako ten predošlý: „Od ďalšej sezóny očakávam hlavne lepšie výsledky. Či už moje osobné, ale aj tímové. Môj cieľ je dať sa čo najskôr po operácii dokopy a vždy, keď dostanem priestor, pomôcť tímu k víťazstvu. Tímový cieľ je podľa mňa jasný a to dostať sa do play-off,“ doplnil mladý brankár.

Exit mobile version