HK Brezno farmou HC ´05 Banská Bystrica

HK Brezno bude od novej sezóny 2022/23 farmou extraligového klubu HC ´05 Banská Bystrica.

Spolupráca medzi týmito dvomi klubmi prebiehala už aj v predošlej sezóne, no „rytieri“ neboli oficiálnou farmou „baranov“. Viacero hráčov v Brezne pôsobilo v rámci striedavých štartov.

„Od tejto spolupráce si sľubujeme stabilizáciu tímu SHL, aby sme nemali problém so záchranou ako v minulej sezóne. Chceme vychovávať mladých hráčov, dávať im priestor na ľade a motivovať ich, aby cítili, že majú šancu zabojovať o Extraligu. Koordinácia hráčov v rámci farmárskej spolupráce je oveľa jednoduchšia ako striedavé štarty, ktoré sme s Banskou Bystricou používali v predošlom ročníku,“ hovorí prezident Jozef Janoštiak.

Svoje vyjadrenie pridal aj Michal Hudec, športový manažér HC ´05 Banská Bystrica: „Veľmi sa tešíme, že prišlo k dohode medzi nami a Breznom. Riešilo sa to v podstate hneď po sezóne, respektíve po mojom nástupe do funkcie. Prišli sme do Brezna s tým, že by sme chceli s nimi spolupracovať a nakoniec Brezno prišlo s ponukou, že by mohli byť našou farmou, čo výrazne uľahčuje prechod hráčov medzi ich mužstvom a naším áčkom. Taktiež aj po legislatívnej stránke to bude pre obe strany jednoduchšie.“

Exit mobile version