Hunovci dostali voľno, Češík: „Je na čom pracovať, ale aj stavať“

Aj keď to po prvej tretine vyzeralo v prvom prípravnom zápase proti HC ´05 Banská Bystrica nádejne, tak favorit potvrdil svoju kvalitu a nadelil nám osem gólov.

V oslabení sa delovkou do rohu bránky presadil Ján Sarvaš, roletu počas úvodných dvadsiatich minút zatiahol Boris Babik a do šatní sa prvýkrát išlo za priaznivého stavu 1:0, lenže hneď po prestávke „barani“ piatimi rýchlymi gólmi za tri minúty skóre otočili a nakoniec v breznianskej bránke skončilo osem pukov.

„Sú tu noví chalani, ktorí sa spoznávajú medzi sebou a takisto ich spoznávame my tréneri. Na ľade sme prvý týždeň. Trénujeme vo veľkých objemoch, majú toho určite dosť. Ku koncu bolo vidieť, že dochádzajú sily, ale na to v akej fáze prípravy sme, tak musíme hľadať tie pozitíva a tým je hlavne prvá tretina. Ušiel nám však začiatok druhej, kedy sme si mysleli, že s Bystricou môžeme hrať vyrovnaný zápas,“ hodnotí asistent trénera Matej Češík.

„Musíme uznať, že hokejové kvality Banskej Bystrice sú oproti našim hráčom inde. Napriek tomu si myslím, že aj hokejisti Brezna ukázali dobré veci, na ktorých sa dá stavať. Súper nám nastavil zrkadlo a ukázal to, kde nás tlačí topánka. Veľakrát sme mali záblesky juniorského hokeja. Bystrica každé naše zaváhanie potrestala. Stávalo sa, že nás aj dve minúty nepustila z pásma. Veľa z týchto zaváhaní vyplynulo z laxnosti alebo podcenenia. Hráčom sme však poďakovali, nemôžeme im toho veľa vyčítať. Bol vidieť rozdiel. Ideme pracovať ďalej,“ nechal sa počuť Češík.

„Prvá tretina bola od nás dobrá, jazdili sme s nimi. Síce sme si vypracovali nejaké šance, ale Banská Bystrica ukázala kvalitu. Vieme, na čom zapracovať a do ďalších zápasov to verím, že bude lepšie,“ poskytol svoj pohľad brankár Boris Babik.

Do stretnutia nezasiahli bratia Richard a Róbert Hunovci, netreba však za tým hľadať nič zlé: „Dostali voľno. Sú to hráči, od ktorých vieme, čo očakávať a aj na tréningu vidíme, že prišli veľmi dobre kondične pripravení. Jeden vynechaný zápas im nebude chýbať. V piatok ráno navyše absolvovali tréning. Sú to dvaja hráči, ktorých z tohto kádra určite netreba skúšať,“ dodal Matej Češík.

Exit mobile version