Jakub Lopejský a Adrián Zubák nastúpia v novej sezóne za HK Brezno

V rámci farmárskej spolupráce medzi HC ´05 Banská Bystrica a HK Brezno môžu v našom drese počas sezóny nastúpiť aj dvaja mladí obrancovia Jakub Lopejský a Adrián Zubák, ktorí sú kmeňovými hráčmi „baranov“.

21-ročný Lopejský už v predošlom ročníku za „rytierov“ pravidelne hrával, nastúpil na 35 zápasov a pomohol tímu udržať sa v SHL. Strelil jeden gól, na jeden aj asistoval. Urastený defenzívny bek už má skúsenosti z Extraligy, zahral si tiež jeden duel v Lige majstrov. Okrem Banskej Bystrice a Brezna obliekal aj dresy Bratislavy Capitals či Levíc.

„Možnosť hrať aj za Brezno vnímam ako dobrú šancu, hlavne na získanie skúseností, aby som si bol istejší v situáciách, ktoré ma budú čakať v Extralige. Po minulej sezóne sa mi ťažko hľadajú slová, bola to tá najhoršia, akú som si zažil. Verím, že táto sezóna bude lepšia ako pre mňa, tak aj pre HK Brezno,“ hovorí Lopejský.

19-ročný Zubák sa narodil práve v Brezne a je odchovancom nášho klubu. Počas mládežníckych rokov prešiel do neďalekej Banskej Bystrice, kde ako 17-ročný počas ročníka 2019/20 debutoval v Extralige, nastúpil na deväťnásť stretnutí. V minulej sezóne odohral 33 zápasov v drese Levíc, strelil jeden gól a pridal štyri asistencie.

„Mojim cieľom do novej sezóny je udržať sa v prvom tíme Banskej Bystrice. Síce to nebude ľahké, ale urobím všetko pre to, aby sa to podarilo. Je tu však možnosť, za ktorú som veľmi rád a síce hrať za môj materský klub HK Brezno. Hral by som zaň po veľmi dlhom čase a bolo by to pre mňa niečo výnimočné. Osobné ciele budem mať rovnaké, či už nastúpim za Banskú Bystricu alebo Brezno – vyhrať každý jeden zápas. Chcem stráviť na ľade čo najviac minút a byť užitočný pre tím. Takisto verím, že na zápasy budú môcť chodiť diváci bez obmedzení,“ povedal Zubák.

Exit mobile version