Maroš Surový bude hráčom HK Brezno aj v novej sezóne

Slovenský útočník Maroš Surový pokračuje v drese HK Brezno aj počas novej sezóny 2022/23.

26-ročný rodák práve z Brezna je domácim hráčom a má bohaté skúsenosti z najvyššej slovenskej súťaže, v ktorej za HC ´05 Banská Bystrica, HK Orange 20, HC 07 Detva a MHK 32 Liptovský Mikuláš odohral celkovo 227 zápasov, získal v nich 41 bodov za 20 gólov a 21 asistencií. V druhej najvyššej súťaži nastupoval za Spišskú Novú Ves. Surový reprezentoval Slovensko na MSJ 2016, kedy v piatich stretnutiach dvakrát asistoval.

V drese „rytierov“ odohral Surový počas minulej sezóny 37 zápasov základnej časti, strelil dvanásť gólov a pridal štrnásť asistencií. V baráži nazbieral počas siedmich stretnutí rovnaký počet bodov za päť gólov a dve asistencie.

„Hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol ostať v Brezne je, že som tu doma. Oslovili ma aj podmienky a ambície tímu, ktoré budú určite vyššie. Chceli by sme sa dostať do play-off a vyhnúť sa boju o záchranu ako v minulej sezóne. Teším sa aj na spoluprácu s novými trénermi. Hlavného osobne nepoznám, ale je to skúsený kouč. S Matejom Češíkom som ešte hrával v Banskej Bystrici. Má skúsenosti, ktoré môže hráčom odovzdať,“ hovorí Maroš Surový.

Exit mobile version