Michal Ganz a Dominik Sojka nastúpia v novej sezóne za HK Brezno

V rámci farmárskej spolupráce medzi HC ´05 Banská Bystrica a HK Brezno môžu v našom drese počas sezóny nastúpiť aj obranca Michal Ganz a útočník Dominik Sojka, ktorí sú kmeňovými hráčmi „baranov“.

21-ročný Ganz je rodákom z Banskej Bystrice a odchovancom tamojšieho hokeja. 182 centimetrov vysoký a 88 kilogramov vážiaci bek odohral v minulej sezóne za HK Brezno 33 zápasov, v ktorých získal trinásť kanadských bodov. V Extralige prvýkrát hral počas sezóny 2020/21, kedy vsietil aj prvý presný zásah medzi seniormi. Počas ročníka 2019/20 Ganz krátko pôsobil v juniorke fínskeho tímu TUTO Hockey.

„Po minulej sezóne, ktorá bola asi najťažšia akú som zatiaľ zažil, mojim osobným cieľom do tejto sezóny je vybojovať si miesto v Banskej Bystrici. Samozrejme, v Bystrici sa skladá solídny tím, takže to bude vcelku náročné. Dostali sme však možnosť sa hokejovo rozvíjať aj v Brezne, čo si určite vážim. Pôsobil som v Brezne aj minulú sezónu, takže ide pre mňa o známe prostredie. Ako v Banskej Bystrici, tak aj v Brezne, bude mojim cieľom mať čo najväčšiu minutáž na ľade, aby som sa dokázal stále hokejovo rozvíjať, ale hlavne chcem byť užitočný pre tím a pomôcť mu prebojovať sa tabuľkou čo najvyššie. Som si istý tým, že tím ktorý sa v Brezne skladá, bude pomýšľať na play-off, čo je krok vpred. Taktiež verím, že si ľudia z Brezna a okolia nájdu cestu na zimný štadión a vytvoria tam peknú atmosféru. Ako hráči, tak aj Brezno ako klub si podporu z tribún určite zaslúžia,“ povedal Michal Ganz.

Rovnako 21-ročný center Sojka sa takisto narodil a vyrastal v Banskej Bystrici. Debut v Extralige zažil už ako 17-ročný v sezóne 2018/19, doposiaľ má na konte 85 stretnutí v rámci Extraligy. Počas minulej sezóny odohral za HK Brezno trinásť zápasov. Strelil jeden gól a na štyri prihral. Slovensko reprezentoval dvakrát na MS do 18 rokov a raz aj na MSJ v Edmontone 2021.

„V minulých sezónach sa mi z viacerých dôvodov nedarilo odohrať väčší počet zápasov. Príležitosť hrať zápasy v SHL je z mojej strany určite vítaná možnosť. Najideálnejší scenár pre mňa je samozrejme hrať Extraligu. Za predpokladu, že dostanem priestor. Ak by sa tak však nestalo, budem rád za šancu zbierať hernú prax v SHL,“ hovorí Dominik Sojka.

Exit mobile version