Na brankársky post prichádza Patrik Lietava

Brankársky post v sezóne 2022/23 vyplní v HK Brezno mladý gólman Patrik Lietava.

22-ročný hokejista je odchovancom HKM Zvolen, kde pôsobil počas väčšiny svojej mládežníckej kariéry. Krátko chytal aj za Ružinov a v roku 2017 odišiel na tri sezóny do zámoria. Obliekal dres tímu Florida Jr. Blades v súťažiach USPHL Premier a USPHL Elite, bol jednotkou mužstva. Na Slovensko sa vrátil pred štartom ročníka 2020/21, podpísal kontrakt s Detvou, absolvoval debut v Extralige aj seniorskom hokeji zároveň. V minulej sezóne bol súčasťou MHK 32 Liptovský Mikuláš, pôsobil takisto v Bratislave Capitals.

V hlavnom meste Slovenska mal začať aj aktuálny ročník, no po zániku klubu musel hľadať iné alternatívy: „Najprv som podpísal zmluvu s Capitals, ale nakoľko sa klub rozpadol menej ako týždeň pred začiatkom prípravy, ocitol som sa v ťažkej situácii. Takmer všetky tímy mali podpísaných brankárov mesiace dopredu. Zhodou okolností ma ale oslovili z Banskej Bystrice a ponúkli mi miesto v Brezne. Následne som sa dohodol s pánom Plavuchom, ktorý mi vytvoril podmienky, aby som mohol súčasne hrať aj študovať. S radosťou som túto ponuku prijal,“ hovorí Lietava.

„Vzhľadom na to, že sme farma, si myslím, že celý tento projekt dáva zmysel. Páči sa mi koncept, že sa chlapci z juniorky majú kde posunúť. Náš kolektív má dobrú chémiu, hráči sa rešpektujú a pomáhajú si,“ dodal.

Exit mobile version