top of page
  • Writer's pictureMartin Malatinec

Trio trénerov brankárov


V nasledujúcej sezóne bude mať tréningový proces našich brankárov na starosti trojica trénerov. V úlohe trénera brankárov bude v našom mužstve naďalej pokračovať skúsený Karol Križan. Do trénerského tímu sa pripojí odchovanec nášho klubu Nicolas Boško a pripojí sa aj ďalší odchovanec klubu Michael Ďuriš. 

Karol Križan v poslednej sezóne okrem trénerského postu v našom klube zastával aj pozíciu brankárskej jednotky v klube HK DOXXbet Detva. Mimoriadne skúsený účastník olympiády v Turíne je najskúsenejším článkom nášho trénerského tímu. Našim brankárom môže odovzdávať skúsenosti z rôznych Európskych súťaží. Hráčske skúsenosti z 2.SHL má ešte v čerstvej pamäti keď v minulej sezóne pomohol svojmu tímu k účasti vo finále. 

Nicolas Boško sa po štyroch úspešných rokoch vracia na Slovensko. Naposledy pôsobil vo francúzskom klube Amnéville. Dvadsaťpäť ročný odchovanec klubu v HK Brezno naposledy pôsobil v sezóne 2019/20 v 2.SHL kedy odchytal 15 zápasov a dosiahol úspešnosť zákrokov 92,1%.  V sezóne 2024/25 bude okrem trénerského postu alternovať aj v našom bránkovisku. Ďalším z odchovancov presadzujúcich sa do trénerského procesu je Michael Ďuriš. Naposledy v našom drese nastupoval v sezóne 2021/22 kedy odchytal dva zápasy v drese nášho tímu kategórie U18 pôsobiacom v druhej najvyššej súťaži. 

10 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page