Richard Huna a Róbert Huna sa stali hráčmi HK Brezno

Novými tvárami v HK Brezno sú skúsení útočníci Richard Huna a Róbert Huna.

37-ročné dvojičky netreba hokejovým fanúšikom špeciálne predstavovať. Prakticky celú kariéru strávili spolu v rovnakých kluboch. Rodáci z Liptovského Mikuláša a odchovanci tamojšieho hokeja začínali medzi seniormi práve na Liptove. V slovenskej Extralige spoločne nastupovali aj za Slovan Bratislava, Žilinu, HC Košice či HK Poprad. Róbert v sezóne 2020/21 päťkrát obliekol dres Banskej Bystrice.

Posledné dva roky boli bratia Hunovci súčasťou HK Levice. Legionársky chlebíček okúsili v kazašskom klube Ertis Pavlodar, s ktorým sa trikrát tešili z majstrovského titulu. Richard Huna odohral za seniorskú reprezentáciu Slovenska sedem zápasov, Róbert nazbieral päť štartov.

„Volal som s trénerom a ten mi povedal, že potrebuje skúsených hráčov. Zavážilo takisto aj to, že to máme s bratom blízko domov. Obaja už máme svoje rodiny, mne sa nedávno narodila dcérka, takže sme už nechceli ďaleko cestovať. Myslím si, že sa zloží dobrý tím. Budeme farmou Banskej Bystrice, čiže k nám budú chodiť mladí a perspektívni hráči, čo nám určite pomôže, aby sme sa minimálne dostali do play-off. Chceme, aby v novej sezóne dopadlo Brezno o dosť lepšie ako v predošlej,“ hovorí Róbert Huna.

Exit mobile version