Staš po prvej výhre chválil bojovnosť, hokejové srdce a charakter tímu

Domáca premiéra v druhej najvyššej súťaži Tipos SHL vyšla hráčom Brezna na výbornú, v tretej tretine tromi gólmi rozhodli o výhre proti Žiaru nad Hronom.

Domáci boli aktívni aj v úvodných dvoch periódach, v nich ale dlho čakali na presný zásah a prehrávali 0:1. Začiatok tretej časti hry priniesol tlak zverencov trénera Milana Staša a tým pádom aj vytúženú otočku skóre. Postupne sa presadili Félix Petrinec, Matúš Bodnár a Matej Kraut. 29 úspešných zákrokov a 93-percentnú úspešnosť si pripísal gólman Juraj Ovečka. Ten za dve stretnutia pochytal už 72 striel: „Úvod stretnutia nám veľmi nevyšiel, potom sme sa vzchopili. Chalani ma podržali, ja som podržal ich a dotiahli sme to do víťazného konca. Prvú polovicu zápasu to bolo skôr o psychike, vedeli sme, že súper je takisto nováčikom,“ hodnotil Ovečka.

Spokojnosť so stretnutím vyjadril aj tréner Milan Staš: „Začali sme trošku s rešpektom. Hlavne kvôli tomu, že súper vyhral so silným Martinom. Prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Od druhej tretiny sme prevzali iniciatívu. Zatlačili sme súpera, dostali ho pod tlak a chlapci zyvšovali tempo. V poslednej tretine nám to vyšlo, otočili sme zápas. Škoda toho gólu dvadsať sekúnd pred koncom, ale nič to nemení na tom, že máme tri prvé body. Som veľmi rád, musím poďakovať chlapcom za bojovnosť. Zápas sme otočili už minule v Detve v rámci prípravy. Ukazuje nám to, že je tu hokejové srdce a charakter,“ vyjadril sa skúsený kormidelník.

Obranca Félix Petrinec sa dostal do ideálnej zostavy 2. kola Tipos SHL.

Prinášame pohľad na zápas takisto od Norberta Javorčíka, trénera HK MŠK Indian Žiar nad Hronom: „Myslím si, že v tomto zápase sme nekorčuľovali tak intenzívne ako si toto veľké ihrisko vyžadovalo. V tomto smere boli domáci lepší. Dve tretiny sme hrali až priveľmi účelný hokej. Na tomto ihrisku síce treba hrať aj účelne, ale určite sa tu vyžaduje oveľa viacej korčuľovania ako sme my predviedli v dvoch tretinách. V tretej tretine z nás opadla nervozita a začali sme hrať aktívny slušný hokej, ktorý sa mohol ľuďom páčiť, ale až za stavu 1:3.“

Exit mobile version