V novej sezóne môže za HK Brezno nastúpiť aj Filip Belányi

V rámci farmárskej spolupráce medzi HC ´05 Banská Bystrica a HK Brezno môže v našom drese počas sezóny nastúpiť aj brankár Filip Belányi, ktorý je kmeňovým hráčom „baranov“.

21-ročný gólman už náš dres počas predošlého ročníka obliekol na jedno stretnutie. Mladučký gólman mal prelomový ročník 2020/21, kedy najskôr v piatich zápasoch skvele zachytal za HK Levice v SHL, vrátane čistého konta proti silnej Žiline, kedy kryl cez 40 striel a následne si ho už nebohý tréner Miroslav Chudý vytiahol do áčka HC ´05 Banská Bystrica. Veľmi rýchlo sa etabloval v bránke a stal sa novou jednotkou, pričom mal úspešnosť zákrokov cez 91%.

Vtedy mu ešte pozvánka do národného tímu Slovenska od Craiga Ramsayho ušla kvôli pozitívnemu testu na koronavírus, avšak v minulej sezóne debutoval na Nemeckom pohári. Predošlý ročník zaznamenal 21 zápasov v bránke „baranov“. Neskôr pozíciu jednotky prebral Evan Weninger.

„Chcem v sezóne odohrať čo najviac zápasov a pomáhať tímu ako v Banskej Bystrici, tak aj v Brezne. Vítam šancu, že môžem chytať aj za farmu v Brezne, pretože som stále mladý brankár, ktorý potrebuje absolvovať čo najviac stretnutí a rozvíjať sa. Budem bojovať o miesto v zostave Banskej Bystrice, no ak nastúpim za Brezno, nechám na ľade všetko. Skladá sa zaujímavý tím. Mladých hráčov doplnili skúsenejší. Myslím si, že Brezno sa môže dostať do play-off,“ hovorí Filip Belányi.

Exit mobile version