Z Považskej Bystrice berieme všetky tri body

Hokejisti HK Brezno Knights vyhrali v zápase 15. kola Tipos SHL na ľade HK 95 Považská Bystrica 2:6.

Mesačné a sedem súťažných stretnutí trvajúce čakanie Brezna na víťazstvo sa skončilo. Stredoslováci z pozície hosťujúceho celku zaskočili Považskú Bystricu. O poriadne husársky kúsok sa postaral 26-ročný útočník Maroš Surový – vlaňajšiemu ťahúňovi „rytierov“ stačilo necelých sedem minút úvodnej tretiny na to, aby vsietil čistý hetrik. Iba v ostatnom stretnutí proti Topoľčanom si pritom otvoril strelecký účet ročníka. Naopak ten bodový pokrstil gólom a sekundárnou asistenciou center tretej formácie Filip Adamčík.

Prvá tretina hráčom Brezna vyšla veľmi dobre. Prvý gól strelil v 6. minúte vo vlastnom oslabení Maroš Surový, ktorí korčuľoval sám na bránku Považskej Bystrice a strelou na vyrážačku prekonal Lampera. O minúta a pol bolo už 0:2, keď domáci nezvládli bránenie k puku sa dostal Filip Adamčík, z uhla korčuľoval na bránu a Lampera prestrelil strelou k vzdialenejšej žŕdke na jeho vyrážačku. V 10. minúte strelilo Brezno už tretí gól. Oško peknou prihrávkou za obranu vysunul Maroša Surového, ktorý zoči voči gólmanovi Lamperovi nezaváhal a prestrelil ho po ľade. Surový zavŕšil hetrik za 6 minút a 17 sekúnd, keď v 13 minúte zvýšil už na 0:4. V druhej tretine padol len jeden gól, o ktorý si postaral pre Brezno Patrik Oško na 0:5. Domáci v skrumáži pre bránou puk neupratali do bezpečia a Oško ho poslal bekhendom pod hornú žŕdku. V 45. minúte sa Považskej Bystrici podarilo znížiť na 1:5. Ďurkechovi projektil Surák vyrazil a Roman Tománek skóroval zblízka z dorážky do odkrytej brány. V 50. minúte Považská Bystrica ťažila ešte z presilovkového tlaku. Z obrannej tretiny vysunul Komloša jeden z domácich bekov, Komloš na seba naviazal dvojicu brániacich hráčov a potom zadovkou našiel hokejku Artema Dimitrieva, ktorý prekonal Suráka. Na konečných 2:6 upravil Daniel Tkáč, ktorý išiel do bekhendového blafáku a puk zdvihol pod hornú žŕdku. Z Považskej Bystrice si tak Brezno vezie všetky tri body.

Najbližšie sa predstavíme na domácom ľade v piatok 18.11.2022 o 18:00, kedy privítame HK Levice.

HK 95 Považská Bystrica – HK Brezno Knights 2:6 (0:4,0:1,2:1)

Góly a asistencie: 45. Tománek (J. Ďurkech, L. Ďurkech), 50. Dmitriev (Komloš) – 6. Surový (Kuboš), 8. Adamčík, 11. Surový (Oško), 13. Surový (Zubák), 33. Oško (Ďuriš), 54. Tkáč (Oško)

HK 95 Považská Bystrica: Lamper (13. Pajpach) – Zaťko, Cebák, J. Ďurkech, L. Ďurkech, A. Zlocha, Meszároš, Omelka, Gachulinec – Ligas, Rufati, Cíger – Urbánek, J. Zlocha, Tománek – Dmitriev, Pšurný, Komloš – Švantner, Sádecký, Vilchinskiy

HK Brezno Knights: Surák (Andrisík) – Kuboš, Zubák, Kaščák, Biro, Bača, Česánek, Korytko – Surový, Oško, Jasenec – Huhdanpää, Tkáč, Novák – Ďuriš, Adamčík, Tomala – Rákoš, Fungáč, Nespala

Rozhodovali: Čahoj, D. Konc st. – Danko, Bezák

Exit mobile version